پنجشنبه, ۲۰ جون ۲۰۲۴
پنجشنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
«زنان» در بازار ایران/ اثر نویسنده برجسته آمریکای لاتین ترجمه شد

کتاب «زنان» نوشته ادواردو گالیانو نویسنده و روزنامه‌نویس معروف و مردمی آمریکای لاتین توسط سمانه میلانی تبریزی ترجمه و منتشر شد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «زنان» نوشته ادواردو گالئانو توسط انتشارات کتابستان معرفت منتشر شد.

چه بسیار زنانی که در رویدادهای تاریخی نقش داشتند، اما نام و یادشان از صفحه روزگار محو شده است. آنان که جسارت رؤیاپروری داشتند و بابتش مجازات شدند. زنانی که زنده می‌مانند و آن‌هایی که ما را یاری می‌رسانند تا زنده بمانیم.

گالئانو از زنانی می‌گوید که برای بهبود شرایط خود جنگیدند و به‌ سبب نافرمانبرداری متداول زنانه و همچنین به‌رغم شکنندگی‌شان، داستان‌هایی تکان‌دهنده را رقم زدند و برای به‌دست‌آوردن تغییراتی که خواهانش بودند، زجرها متحمل شدند؛ زنان ناشناسی که رشادت‌هایشان چشم‌ها را خیره ساخت؛ آنان که به سبب زیبایی یا استعداد ذاتی‌شان پُرآوازه گشتند و رؤیاهایشان را به آغوش کشیدند؛ شخصیت‌هایی همچون شهرزاد هزارویک شب، که از بیم مرگ، هر شب برای پادشاه داستان‌سرایی می‌کرد.

گالئانو، این شهرزاد قصه‌گویِ داستان‌های زنان، به قصد ممانعت از به فراموشی سپردن نام و یاد آنان، تجربیات گرانبهایشان را که هرگز در برابر مشکلات کوتاه نیامدند، همچون جشنی به پا داشته است و هنر روایتگری و زبان‌شناسی‌ را به ما عرضه می‌دارد.

ادواردو گالیانو نویسنده و روزنامه نویس معروف و مردمی آمریکای لاتین بود که کتاب‌هایش به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شده است و کتابستان نیز پیش از این کتاب دنیای وارونه از این نویسنده را منتشر کرده بود.

کتاب زنان توسط سمانه میلانی تبریزی ترجمه و در ۲۴۳ صفحه و با قیمت ۳۸هزار تومان روانه بازار نشر شده است.

ثبت نام در خبرنامه ایمیلی سایت سنتینلا

برای اطلاع از اخرین رویدادها در امریکای لاتین عضو شوید!