یکشنبه, ۰۴ جون ۲۰۲۳
یکشنبه, ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
مرگ دختر جوان بر اثر پرش با بانجی جامپینگ در بولیوی !

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :
پرش بانجی یا بانجی جامپینگ فعالیتی است که در آن فرد خود را توسط محافظ و طناب فنردار از ارتفاعی بلند به پایین پرتاب می‌کند.
در ابتدا این ورزش توسط افرادی در دههٔ ۱۹۵۰ میلادی انجام شد. در همان سال ها پس از اینکه تلویزیون بی‌بی‌سی در یک برنامه مستند ساختهٔ دیوید فردریک اتنبورو این ورزش و ورزشکارانش را معرفی کرد، بانجی مشتاقان زیادی در دنیا پیدا کرد. این برنامه در جمهوری وانواتو ساخته شده‌بود و افرادی حادثه‌جو با بستن طناب به قوزک پایشان به پایین می‌پریدند.
ورزش بانجی جامپینگ به طور مدرن برای اولین بار در آوریل ۱۹۷۹ میلادی در بریستول، انگلستان توسط چهار نفر از اعضای کلوب ورزش های خطرناک انجام شد و این چهار نفر از روی پل معلق کلیفتون به پایین پریدند.
رهبر این عملیات دیوید کیرک نام داشت که بلافاصله بعد از پایان عملیات دستگیر شد. دیوید چندی بعد به آمریکا رفت و از روی پل های گلدن گیت و رویال جورج پرید و باعث محبوبیت این ورزش در بین آمریکایی‌ها شد.
طنابی با قابلیت فنری که ظرفیت فشار و شک ناگهانی را دارد و معمولاً دارای پوشش لاستیکی می‌باشد.
هارنس فول بادی
ساق بند و قوزک بند نیز بر روی پا پوشیده می‌شوند. قوزک بند از تجهیزات اجباری می‌باشد. طناب کشدار هم به ژاکت و هم به قوزک بند متصل می‌شود.
باشگاه بانجی جامپینگ توچال در شهریور ماه سال ۱۳۸۶ برپا شد و از ابتدای سال ۱۳۸۷ به صورت جدی‌تر به فعالیت خود ادامه می‌دهد. دراین باشگاه پرش‌ها از روی دکلی چهل متری انجام می‌پذیرد. در روز افتتاح این مجموعه مرحوم پیمان ابدی از بدلکاران ایرانی اولین پرش را انجام داد.
یک گروه از افرادی که به صورت غیراستاندارد قصد پرش از روی پل را داشتند، موجبات مرگ دردناک دختر جوان را رقم زدند. این دختر جوان در اثر عدم رعایت نکات ایمنی در بانجی جامپینگ دچار سانحه شد و به بیمارستان منتقل گردید. پس از انتقال به بیمارستان بر اثر ضربه‌ای که به سر وی وارد شده‌بود از دنیا رفت

(منبع: پارس فوتبال)

محبوب ترین اخبار

ثبت نام در خبرنامه ایمیلی سایت سنتینلا

برای اطلاع از اخرین رویدادها در امریکای لاتین عضو شوید!