دوشنبه, ۲۶ فوریه ۲۰۲۴
دوشنبه, ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
گیشه پررونق «جان ویک» در شرق آسیا

فیلم کارتونی و ابتکاری «لگو بت من» که دومین قسمت از فرانچیز تازه شکل گرفته ولی پرسود موسوم به Lego Movies است.

روزنامه بانی فیلم: فیلم کارتونی و ابتکاری «لگو بت من» که دومین قسمت از فرانچیز تازه شکل گرفته ولی پرسود موسوم به Lego Movies است، این هفته اضافه بر آمریکای شمالی در ۶۰ کشور دیگر دنیا هم مجموعاً ۳۷ میلیون دلار بدست آورد تا در بدو اکرانش ۶/۹۲ میلیون دلار بفروشد و پایه پولسازی بسیار بیشتر و پر  دامنه تری را برای خود در هفته های پیش رو بگذارد.

 اگر بخواهیم آمار حاصله این فیلم را در برخی کشورها به طور مجزا و تفکیک شده بیاوریم، باید متذکر شویم که در مکزیک و آلمان به ترتیب ۶/۲ و ۳/۲ میلیون دلار را به بار آورد و در روسیه و برزیل نیز به ترتیب ۲/۲ و ۲ میلیون دلار برای این فیلم به ثبت رسید. در مورد اسپانیا و ایتالیا نیز می توان به ارقام ۵/۱ و ۲/۱ میلیون دلار که اعداد به ثبت رسیده برای «لگو بت من» در اولین هفته اکران این فیلم در این کشورها بودند، اشاره کرد.
 
این در حالی است که هنوز زمان اکران «لگو بت من» در بسیاری از کشورهای واقع در قاره ها و مناطق اروپا، آسیای شرقی، شمال آفریقا، آمریکای جنوبی و اقیانوسیه نرسیده و به عنوان مثال می توان به بازار بالقوه بسیار پرفروش چین برای این فیلم اشاره کرد که از ۱۴ اسفند به روی این فیلم آغوش می گشاید و همین طور به استرالیا و ژاپن که از ۱۰ و ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ اقدام به نمایش این فیلم خواهند کرد.

آغازی رویایی

«۵۰ سایه تاریک تر» که ادامه ای بر «۵۰ سایه خاکستری» فیلم پر درآمد اوایل سال ۲۰۱۵ به شمار می آید. این هفته اضافه بر آمریکا و کانادا در ۵۷ کشور و بازار و منطقه دیگر هم به نمایش درآمد و در آنها ۱۰۰ میلیون دلار کاسبی کرد تا بازارش در اروپا، آسیا، آمریکای جنوبی، اقیانوسیه و آمریکای لاتین از آمریکا و کانادا هم پربارتر باشد. به واقع در سایه این آغاز رویایی، «۵۰ سایه تیره تر» چهارمین آغاز اکران برتر را در کشورهایی بجز آمریکای شمالی به ثبت رساند و در این زمینه فقط فیلم های «۵۰ سایه خاکستری» با آغازی ۱/۱۵۷ میلیون دلاری، «دد پول» با شروعی ۲/۱۳۲ میلیون دلاری و قسمت سوم «متریکس» با آغاز نمایشی ۶/۱۱۷ میلیون دلاری، قوی تر و موفق تر از فیلم فعلی عمل کرده اند.
 
اگر بخواهیم آمار را سرشکن و ارقام حاصله در هر کشور را تعیین و اعلام کنیم، باید متذکر شویم این فیلم کارش را در آلمان با ۱۱ میلیون دلار و طبعاً رتبه نخست در جدول درآمدسازان آغاز کرد و در بریتانیا هم موجد ۷/۹ میلیون دلار سود و صاحب رتبه نخست شد. سایر آمار جالب این فیلم در دیگر کشورها از این قرار بودند؛ روسیه (۷/۶ میلیون دلار)، ایتالیا (۲/۳ میلیون) و اسپانیا (۳ میلیون دلار)، برای این فیلم هنوز حیطه ها و کشورهای متعدد دیگری برای اکران باقی مانده است ولی عجیب است که شروع پخش آن را در ژاپن تا اواخر خردادماه به تأخیر انداخته و این مسئله را به پر بودن برنامه های نمایشی در این کشور شرق آسیایی و فقدان زمان و مکان لازم برای این مهم ربط داده اند.

فاصله ای اندک با قسمت نخست

«جان ویک ۲» که آن را «جان ویک: فصل دوم» نیز نامیده اند، این هفته افزون بر آمریکای شمالی در ۴۱ کشور و بازار دیگر در سطح جهان نیز ۶/۱۰ میلیون دلار پول را به بار آورد و یکی از آنها ۵/۲ میلیون دلاری بود که در روسیه برای این فیلم به ثبت رسید و این فقط ۱۰۰ هزار دلار کمتر از میزان پولسازی قسمت اول «جان ویک» بود که وقتی عرضه می شد، هیچکس چنین توفیقی را برایش پیش بینی نمی کرد و به تبع آن توقع ساخته شدن قسمت دوم آن را نداشت. از آمار حاصله «جان ویک: فصل دوم» در سایر کشورها می توان به ۳/۱ میلیون دلار در فیلیپین، ۷۷۵ هزار دلار در تایوان و ۷۵۴ میلیون دلار در مالزی اشاره کرد که یکبار دیگر این نکته را به اثبات رساند که این فیلم در شرق آسیا هم از محبوبیت ویژه ای بهره می گیرد.
گیشه پررونق «جان ویک» در شرق آسیا

محبوب ترین اخبار

ثبت نام در خبرنامه ایمیلی سایت سنتینلا

برای اطلاع از اخرین رویدادها در امریکای لاتین عضو شوید!