پنجشنبه, ۱۲ دسامبر ۲۰۱۹
پنجشنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۸
ترامپ 3 كشور را از توافق تجارت آزاد آمريكايي لاتين حذف مي كند

دولت ترامپ كه به تازگي توافق تجارت آزاد آمريكاي شمالي (نفتا) را اصلاح كرده، در نظر دارد تا اين بار سه كشور را از توافق تجارت آزاد آمريكاي لاتين حذف كند.

آمریکا و کانادا تعدادی از مقامات نیکاراگوئه را در فهرست تحریم قرار دادند

آمریکا و کانادا بامداد یکشنبه برخی مقامات نیکاراگوئه را به دلیل آنچه که سرکوب اعتراضات داخلی در این کشور خواندند، در فهرست تحریم های خود قرار دادند.

سازمان 'آلبا' ائتلافي عليه نفوذ و مداخله امپرياليسم جهاني در آمريكاي لاتين

نشست شوراي سياسي ائتلاف 'آلبا' در حالي اواخر روز پنج شنبه در هاوانا برگزار شد كه وزراي خارجه كشورهاي عضو اين سازمان آمريكاي لاتين بر مقابله با نفوذ و دخالت هاي جهاني از جمله اقدامات مخرب واشنگتن در اين منطقه تاكيد كردند.

تحریم های آمریكا به نیكاراگوئه رسید

وزارت خزانه داری آمریكا اعلام كرد تحریم هایی را علیه معاون رئیس جمهوری نیكاراگوئه و یك مشاور ارشد ریاست جمهوری این كشور اعمال كرده است.

اعلام آمادگی حوزه علمیه برای همكاری علمی با مراكز نیكاراگوئه

مدیر حوزه های علمیه در دیدار سفیر نیكاراگوئه در ایران، بر آمادگی افزایش همكاری های علمی و فرهنگی میان حوزه های علمیه و مراكز علمی و فرهنگی این كشور تاكید كرد.

سفیر نیکاراگوئه: زنده باد جوانان ایرانی

سفیر کشور نیکاراگوئه در ایران گفت: جوانان کنونی انقلاب اسلامی باید از جوانان دهه ۸۰ که انقلاب را رقم زدند، الگو بگیرند و باید بگویم زنده باد جوانان ایرانی.

اشغال فرودگاه بارسلون توسط جدایی طلبان کاتالونیا/ لغو 120 پرواز

درپی اعلام حکم دیوان عالی‌ اسپانیا برای ۱۲ رهبر استقلال طلب کاتالونیا به حبس بین ۹ تا ۱۳ سال، فرودگاه بارسلون روز دوشنبه توسط معترضان اشغال و ۱۲۰ پرواز لغو شده است.

خودروهای نظامی ارتش در خیابان‌های اکوادور

ارتش اکوادور با اعزام خودروهای نظامی به خیابان‌ها در پایتخت این کشور تلاش کرد ناآرامی و شورش معترضان را کنترل کند.

بحران اقتصادی و اعلام وضعیت فوق العاده در اکوادور

بحران اقتصادی ناشی از رکود اقتصاد در اکوادور سبب شد که رئیس جمهوری این کشور مجبور شود برای جلوگیری از تشدید ناآرامی های اعتراضی نسبت به بسته اصلاحات مالی دولت، وضعیت فوق العاده اعلام کند.

مدودف واشنگتن را به تلاش برای محاصره انرژی کوبا متهم کرد