پنجشنبه, ۲۰ جون ۲۰۲۴
پنجشنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
دیدار ظریف با وزیر امور خارجه اسپانیا

دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در چارچوب سفر به چند کشور اروپایی در مرحله نخست به اسپانیا سفر کرده است با خانم آرانچا گونزالس لایا وزیر امور خارجه و امور اتحادیه اروپایی اسپانیا دیدار و در خصوص آخرین وضعیت روابط دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی و اقتصادی به تبادل نظر پرداخت.

 

وزیر امورخارجه کشورمان با مرور بر روابط دو کشور در حوزه های مختلف، ظرفیت همکاری‌های اقتصادی فی‌مابین را فراتر از وضعیت موجود ارزیابی و ضرورت بررسی راه های گسترش همکاری ها در حوزه های مختلف اقتصادی از طریق بر طرف سازی پاره ای موانع موجود را مور تاکید قرار داد. 

 

دکتر ظریف همچنین توسعه همکاریها در حوزه فعالیت شرکت‌های کوچک و متوسط و همچنین صنعت گردشگری و زیر ساخت های آن را برای فعال سازی روابط اقتصادی دو کشور مهم ارزیابی کرد. 

 

وزیر امور خارجه کشورمان با تشریح دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسائل منطقه بویژه ضرورت تعامل درون منطقه ای کشورها  و همچین دیگر موضوعات  مهم منطقه از جمله یمن، افغانستان و عراق به تحولات اخیر در صحنه فلسطین اشغالی و شرایط سخت مردم آن در سرزمین های اشغالی پرداخت  و بر ضرورت توقف اقدامات ددمنشانه رژیم اشغالگر قدس در حق مردم فلسطین تاکید کرد.

 

دکتر ظریف همچنین دیدگاه کشورمان در خصوص گفتگوهای وین را تبیین کرد.

 

خانم آرانچا گونزالس لایا وزیر امور خارجه و امور اتحادیه اروپایی اسپانیا نیز در این دیدار ضمن با اهمیت خواندن جایگاه کشورمان در منطقه، دیدگاه کشورش در زمینه موضوعات مختلف از جمله برجام،  موضوعات منطقه و مسائل دوجانبه را تشریح کرد.

 

محبوب ترین اخبار

ثبت نام در خبرنامه ایمیلی سایت سنتینلا

برای اطلاع از اخرین رویدادها در امریکای لاتین عضو شوید!