پنجشنبه, ۰۱ اکتبر ۲۰۲۰
پنجشنبه, ۱۰ مهر ۱۳۹۹
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
انتقاد نیکاراگوئه از سیاستهای ترامپ در قبال کوبا و اعلام همبستگی مجدد با هاوانا

تهران - ایرنا - دولت نیکاراگوئه تصمیم رئیس جمهوری آمریکا در بازنگری در فرآیند بهبود روابط واشنگتن-هاوانا را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری پرنسا لاتینا، جبهه ملی آزادی بخش ساندینستا با هدایت دانیل اورتگا رئیس جمهوری نیکاراگوئه روز گذشته دربیانیه ای رسمی برادری، همبستگی و اتحاد خود را با کوبا اعلام کرد.
دراین بیانیه آمده است: به دنبال این اقدام خصمانه جدید غیرقابل توجیه آمریکا علیه دولت و مردم کوبا، نیکاراگوئه اعلام می کند که همچنان هرگونه اقدام جنایتکارانه واشنگتن علیه کوبا را محکوم می کند.
در ادامه این بیانیه عنوان شد: نیکاراگوئه در ادامه خواستار توقف خصومت و سیاستهای تجاوزکارانه علیه کشور برادر کوبا است. نیکاراگوئه همچنین از بیانیه دولت انقلابی کوبا که تمایل خود را برای ادامه مذاکرات همراه با احترام با آمریکا اعلام کرده بود حمایت می کند.
این بیانیه به دنبال حمایت شماری ازگروههای حامی کوبا در نیکاراگوئه از هاوانا در برابر سیاست های امپریالیستی دولت دونالد ترامپ منتشر شد.
در همین حال انجمن کوبایی های که در نیکاراگوئه زندگی می کنند نیز تاکید کرد که کوبا 50 سال پیش مسیر استقلال خود را انتخاب کرده بود.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه ضمن انتقاد از سیاست تنش زدایی اوباما در قبال کوبا، با اعلام سیاست‌های جدید محدودیت‌هایی نسبت به سفر و تجارت آمریکایی ها در کوبا اعمال کرد.
فرمان جدید ترامپ تعامل شرکت های آمریکایی را با «گروه شرکت های تجاری نیروهای مسلح' کوبا که در بسیاری از بخش های اقتصادی این کشور فعال است، ممنوع می کند.
فرمان ترامپ همچنین سفر گردشگران آمریکایی به کوبا را برای مدتی طولانی ممنوع کرده و در پی جلوگیری از استفاده از دلار در این کشور است.

(منبع: خبرگزاری ایرنا)

محبوب ترین اخبار

ثبت نام در خبرنامه ایمیلی سایت سنتینلا

برای اطلاع از اخرین رویدادها در امریکای لاتین عضو شوید!