پنجشنبه, ۰۱ اکتبر ۲۰۲۰
پنجشنبه, ۱۰ مهر ۱۳۹۹
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
رئیس‌جمهوری نیکاراگوئه مواضع سازمان کشورهای آمریکایی علیه ونزوئلا را 'شرم‌آور' خواند

تهران-ایرنا- 'دانیل اورتگا' رئیس جمهوری نیکاراگوئه مواضع سازمان کشورهای آمریکایی را علیه ونزوئلا محکوم کرد و آن را 'شرم‌آور' خواند.

به گزارش پایگاه اینترنتی تله سور، رئیس جمهوری نیکاراگوئه دیروز (سه شنبه) همچنین با دولت و مردم ونزوئلا در برابر انتقادهای سازمان کشورهای آمریکایی اعلام همبستگی کرد.
اورتگا در مجمع 'جبهه ملی آزادی بخش ساندینیست' کشورش گفت: این شرم آور است که سازمان کشورهای آمریکایی و برخی دولتهای آمریکای لاتین به ونزوئلا حمله می کنند.
وی از کشورهای منتقد ونزوئلا خواست تا اقدامات مشابه علیه کوبا را در سال 1962 به یاد بیاورند، زمانی که حضور هاوانا که یک انقلاب سوسیالیتی را تجربه می‌کرد، در سازمان کشورهای آمریکایی به حالت تعلیق درآمد.
این سازمان در آن سال از اقدامات افراطی ایالات متحده آمریکا علیه کوبا حمایت کرده بود.
نیکاراگوئه یکی از چند کشور آمریکای لاتین است که با ونزوئلا در نشست سازمان کشورهای آمریکایی در مکزیک اعلام همبستگی کرد. اعضای این نشست نتوانستند دو قطعنامه مداخله جویانه در مورد اوضاع ونزوئلا را تصویب کنند.
دلسی رودریگز وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز دیروز ضمن انتقاد شدید از منتقدان دولت کاراکاس در نشست سازمان کشورهای آمریکایی در مکزیک، آنها را 'جیره خوار' و 'نوچه' امپریالیسم دانست.
رودریگز با اشاره به روند کناره گیری ونزوئلا از سازمان کشورهای آمریکایی گفت که کاراکاس دیگر هرگز به دنبال عضویت در سازمانی نیست که توسط قدرت هژمونیک آمریکا منحرف شده است.
وی از سیاستهای دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از جمله طرح واشنگتن برای ایجاد دیوار در مرز این کشور با مکزیک نیز بشدت انتقاد کرد.

(منبع: خبرگزاری ایرنا)

محبوب ترین اخبار

ثبت نام در خبرنامه ایمیلی سایت سنتینلا

برای اطلاع از اخرین رویدادها در امریکای لاتین عضو شوید!